В Умані офіційно зареєстрували перший випадок захворювання на кір

Byadministrator

В Умані офіційно зареєстрували перший випадок захворювання на кір

За офіційною інформацією, кір дістався Умані. 1 березня госпіталізований уманчанин. Про це йдеться в сюжеті ТРК “Умань”.

Хворий є працівником одного із місцевих супермаркетів мережі АТБ. Контактував із дружиною та двома малолітніми дітьми.

Медики попереджають, що чисельність хворих може збільшитись. Все залежить від імунітету оточуючих.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.  Від моменту зараження до захворювання проходить від 10 до 14 днів. Інфікувати оточуючих хворий може починаючи з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 4-го дня висипань.

Далі у хворого виявляються такі симптоми кору, як головний біль, зниження апетиту, поганий сон. При важких формах захворювання спостерігається підвищення температури до 40 градусів. Починається нежить, з’являється сухий кашель, осиплість голосу. Запалюється кон’юнктива, можлива набряклість вік. На внутрішній стороні щік, а іноді й губ, лікар виявляє дрібні червоні цятки, як би посипані дрібними висівками. За цією ознакою лікар безпомилково розпізнає кір.

Хворого дратує яскраве світло. З 3-5 дня лихоманка може зникнути, але через день симптоми повертаються. Також на слизовій щік виявляються білі плями з гіперемією (симптом кору – плями Філатова-Коплика-Вєльського). Катаральний період триває до 5 днів у дітей, у дорослих він може досягати 8 днів.

Висипання. Характерною ознакою даного періоду є плямисті екзантеми. Висип спочатку з’являється на голові (за вухами, на обличчі, шиї), потім переходить на верхню частину грудей. На наступний день висипання поширюються по тулубу і руках. Через добу висип з’являється на ногах, а на обличчі екзантеми вже починають бліднути. У цей період у хворого може посилюватися нежить і кашель, а також лихоманка. У деяких випадках діагностуються ознаки трахеобронхіту. Часто приєднується пронос: випорожнення стають рідкими, водянистими. Самопочуття хворого погіршується, дихання частішає.

При позитивному перебігу хвороби на 4 -5-й день після появи висипки жар проходить, самопочуттяполіпшується, висип тьмяніє, але залишається ще протягом 1-3 тижнів у вигляді коричневих цяток. Зникає світлобоязнь, кашель стає м’якшим і рідкісним, задишка і нежить проходять. Дитина починає одужувати, до нього повертається бадьорість, сон, апетит.

Кір має серйозні ускладнення, серед яких пневмонія, вушна інфекція, запалення мозку – енцефаліт та інші ускладнення, або навіть інвалідність та смерть.

А єдиним ефективним способом захисту від кору залишається вакцинація.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: