Етника та сучасність поєдналися на ШіДі РіДі Fest в Умані

Byadministrator

Етника та сучасність поєдналися на ШіДі РіДі Fest в Умані

Встановлені два рекорди, 8 локацій, казки від Сашка Лірника та виступи етно-гуртів – в Умані відгримів День Незалежності України.

 

24 серпня в Умані на центральній площі міста пройшов третій музично-мистецький фестиваль “ШіДі РіДі”.  Організаторам у 8 локаціях вдалося поєднали українську етнику та сучасність. Тут працювали зони виступів українських гуртів, мім-театр “IF…”, місцевий театр “Реверанс”, містечко майстрів, літературна сцена, вулична їжа, фотозони, дитяче містечко, свято морозива “Рудь”, виставка автомобілів “Renault” та відбулося встановлення 2-х рекордів.

– Над створенням фестивалю працювали не лише майстри, творча команда,  а й підприємці міста. Це своєрідне єднання всіх сфер заради одного свята – Дня Незалежності України, – розповідає організатор фестивалю Софія Чорномаз. – Генеральним партнером виступив ЖК “Греків Ліс”, преміум партнером – фабрика “Світ меблів – Україна”. Також підтримала ініціативу Уманська міська рада.

Музично-мистецький фестиваль проходив втретє. Сюди завітали не лише мешканці міста, а й гості із інших регіонів України.

Олена та Олександр Васюкіни приїхали із Кам’янець-Подільського. На подібному етно-фестивалі вони були вперше.

– Ми приїхали на екскурсію до парку “Софіївка”. Коли почули, що сьогодні тут проходить ще й фестиваль, вирішили завітати. І дуже символічно, що саме на День Незалежності його вирішили проводити, – ділиться  з нами Олександр Васюкін.

– Найбільше мені сподобалася літературна сцени. Я відкрила для себе імена молодих поетів. Особливо запав у душу виступ черкащанина Олексія Юріна, – додала Олена.

 

 

ВСТАНОВЛЕННЯ РЕКОРДІВ

Під час проведення фестивалю було встановлено два патріотичні рекорди – виготовлено найбільшу маскувальну сітку в Умані та сплетено на сітці атласними стрічками найбільший герб України – “Героям Слава!”

Розмір останнього  сягнув 48  м кв. Над його створенням працювали майстрині та всі бажаючі. Герб внесли до книги рекордів України. Для його виготовлення використали близько 1000 м атласних синіх, жовтих стрічок та сітку розміром 6 м х 8 м. Партнером рекорду виступила фабрика «Світ меблів – Україна»

– Символічно, що саме в День Незалежності ми разом із уманцями встановили такий патріотичний рекорд. Ми, як найбільше підприємство міста і одна з найбільших фабрик в Україні, підтримуємо розвиток національної свідомості українців. Вважаємо, що саме підприємці повинні розвивати нашу країну, допомагати організовувати свята та допомагати молоді, – говорить директорка з маркетингу фабрики «Світ меблів – Україна» Лілія Нижник.

Долучився до створення гербу України і міський голова Умані Олександр Цебрій.

– Герб України – це символ незалежності. Це наше уособлення. І мені дуже приємно, що містяни, як і я, відчувають патріотичне піднесення духу, – говорить Олександр Цебрій.  – До плетіння герба я теж долучився. Оті найкращі стрічки, то мої.(ред. посміхається)

9-річна Зоя Шляд прийшла на ШіДі РіДі Fest разом із молодшим братиком та бабусею. Вони разом взялися за плетіння найбільшої маскувальної сітки в Умані.

– Мені подобається плести сітку. Я допомагаю людям, які гинуть за Україну, – розповідає дівчинка.

Загалом над створенням сітки працювало близько 200 уманчан спільно із ВО “Разом”. Її розмір – 15 м х 3м.

– Дуже цінно, що до роботи долучається дуже багато молоді. Вони підходять і просто пропонують свою допомогу, – ділиться з нами волонтерка Наталія Марченко. – Маскувальну сітку відправимо на схід нашим військовим.

 

 

ЛІТЕРАТУРНА СЦЕНА

В окрему локацію були виділені поетичні батли, виступи улюбленого казкаря всіх дітей країни Сашка Лірника та презентація книг письменника Василя Шкляра.

У поетичних батлах взяли участь 8 учасників. Переможця обирали слухачі. Після виступів поетів вони кидали кошти в капелюхи. У кого було більше, той переходив у наступний тур. Переможцем стала Юлія Шевель із Києва. Вона отримала статуетку ШіДі РіДі Fest та сертифікат на придбання книг від книгарні “Є” на 1500 грн.

– Загалом під час батлів було зібрано більше 2000 грн. Всі ці кошти ми передамо добровольчому медичному батальйону «Госпітальєри», – говорить організатор літературної сцени Юлія Похолюк.

Окремим подарунком для уманської малечі стали казки від легендарного Сашка Лірника. Він є постійним учасником ШіДі РіДі Fest.

– Приємно, що фестваль став не просто розважальним майданчиком, а  місцем спілкування інтелектуалів. Тут можна зустріти учасників АТО, поетів, письменників, художників. Є надія, що Умань зможе повернути розпорошену по всьому світу інтелектуальну еліту, – розповідає Сашко Лірник. –  Мені дуже подобається різноманітність на фестивалі. Тут є чим зайнятися і дорослим, і дітям.

 

МІСТЕЧКО МАЙСТРІВ

 

Під час проведення фестивалю працювало 23 майстер-класи. Тут було і гончарство,і виготовлення ляльок, і вишивка, і розпис керамічних виробів, і, навіть, виготовлення свічок.

– Загалом на фестивалі презентують свої  роботи 44 майстри. Вони приїхали із різних міст: Христинівки, Бершаді, Вінниці, Новоархангельська та інших, – розповідає організатор містечка Владислава Швець. – Приємно, що вони вже цікавляться, коли будуть нові фестивалі.Їм сподобалося працювати з уманцями.

Ольга Галагуз ровесниця незалежності України. На фестивалі вона перезентує власноруч виготовлені резинки, обручі та бантики  для волосся.

– Перші резинки я виготовляла для своєї племінниці. Потім почалися перші замовлення для друзів, знайомих. У фестивалях я беру участь не вперше. ШіДі РіДі сподобався своєю патріотичністю, – говорить Ольга.

 

Завершилося святкування виступами гуртів DrymbaDaDzyga, TOLOKA, «AtmospheRa» та спільним виконанням гімну України організаторів разом із уманцями.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: