У селі Гродзеве підприємство відмовилося обслуговувати водогін: управлінці вирішували, що робити далі

Byadministrator

У селі Гродзеве підприємство відмовилося обслуговувати водогін: управлінці вирішували, що робити далі

До Уманської районної державної адміністрації звернулися жителі села Гродзеве, яке входить до Дмитрушківської ОТГ. Люди стурбовані тим, що підприємство “Байс-Агро”, у користуванні якого перебуває місцевий водогін, відмовилося забезпечувати водопостачанням дві вулиці села.

Як повідомила секретар Дмитрушківської сільської ради Людмила Бень, перебої у водопостачанні виникли через те, що деякі мешканці проблемних вулиць своєчасно не сплачували кошти за користування послугою. Тоді адміністрація підприємства “Байс-Агро” вирішила призупинити подачу води до будинків боржників.

“Є два електролічильники, які обліковують водогін. І для того, щоб не було подальшої напруги, було вирішено взяти водогін на баланс Дмитрушківської громади. Але потрібно підготувати документи, а це робота не одного дня. Також готується акт приймання-передачі. Потрібно обстежити, в якому стані водогін приймається, тому що є розриті ями і є він порваний, але в якому стані він би не був, все одно має бути порядок, тим більше якщо Кисіль відмовляється надалі його утримувати,” – повідомила Людмила Бень.

Аби побудувати новий водогін, згідно з проектно-кошторисною документацією його вартість складе 1 400 000 гривень. За минулі роки у частині села вже замінили зношену систему. Кошти на реконструкцію водогону надавалися із сільського та районного бюджету, із фонду регіонального розвитку. Також до співфінансування долучалося підприємство “Байс-Агро”.

“На даний момент буде вирішуватися питання чи давати гроші на дорогу, чи шукати кошти на новий водогін”, – зауважила секретарка.

Як інформує прес-служба Уманської РДА, у селі Гродзево відбулися загальні збори громадян з метою врегулювання питання із водопостачанням. У зборах взяли участь голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко, голова Дмитрушківської ОТГ Тетяна Шевчук, староста села Гродзеве Петро Новицький, а також депутати районної ради та представники сільськогосподарських підприємств, які працюють на території населеного пункту.

Після жвавих і тривалих дискусій були прийняті рішення:

  • до 20 червня населення повинно розрахуватися з боргами;

  • до вересня 2019 року водогони повинні передати на баланс до комунальної власності сільської ради та обслуговування комунального підприємства Дмитрушківської ОТГ.

Кошти на прокладення нових водопровідних ліній голова Дмитрушківської ОТГ Тетяна Шевчук пообіцяла віднайти цього року.

«Допоки водогони не будуть офіційно взяті на баланс – ладу не буде. Я щоденно контролюватиму вирішення цієї ситуації, особливо сплату боргів, адже від цього залежать і терміни передачі на баланс. Все село не може потерпати від окремих людей, які свідомо не сплачують за використану воду», – зазначив голова РДА Євгеній Данченко.

На сьогоднішній день водопостачання відновлено.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: