У містах Умань та Христинівка увічнили постать Тараса Шевченка

Byadministrator

У містах Умань та Христинівка увічнили постать Тараса Шевченка

9 березня світова спільнота відзначає 205-ту річницю з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У цей день народний депутат України Антон Яценко відзвітував про реалізовані ним проекти, спрямовані на увічнення пам’яті Кобзаря в Україні та за кордоном.

Парламентар вважає, що Тарас Шевченко зробив неоціненний внесок у розвиток української культури, літератури та мистецтва.

«Шаную його, як великого українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча. Саме Тарас Шевченко є об’єднавчою постаттю для України та всього світового суспільства», ― зазначив Антон Яценко.

Народний депутат переконаний, що творчість Кобзаря потрібно популяризувати на всеукраїнському та міжнародному рівнях, тому системно працює над цим.

Антон Яценко прозвітував про реалізовані ним проекти, спрямовані на увічнення пам’яті Кобзаря в Україні та за кордоном:

2013 рік

  • за авторством Антона Яценка Верховна Рада України прийняла Постанову «Про підготовку та відзначення 200-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка» від 19.06.2013 № 340-VIІ та ряд заходів, серед яких і реконструкція скверу імені Т. Г. Шевченка у місті Умань.

2017 рік

  • зроблено реконструкцію скверу імені Тараса Шевченка у місті Умань;
  • в Умані побудовано найбільший у Центральній Україні світломузичний комплекс фонтанів «Перлина кохання»;
  • за мотивами творів Тараса Шевченка створено світломузичне шоу, яке показують на водному екрані фонтанного комплексу;
  • поряд з комплексом фонтанів «Перлина кохання» встановлено скульптуру у вигляді книги з цитатою «І буде варт на світі жить, як матимеш кого любить» з поеми Тараса Шевченка «Москалева криниця».

2018 рік

  • зроблено реконструкцію площі імені Тараса Шевченка у місті Христинівка;
  • у Христинівці встановлено єдину в Україні арт-інсталяцію, присвячену Кобзарю (на гранях фігури представлено зображення постаті Тараса Шевченка у різні періоди його життя ― дитинство, юність, молодість, зрілий вік, а також герби міста Христинівка і Черкаської області).

«Пам’ять про великого Кобзаря має жити вічно! Вважаю, що у наш час потрібно популяризувати творчість Тараса Шевченка серед сучасного молодого покоління як в Україні, так і за кордоном», ― написав Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook.

Народний депутат зазначив, що й надалі працюватиме над увічненням пам’яті Кобзаря на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: