В Умані вкотре пошкодили розп’яття Хреста

Byadministrator

В Умані вкотре пошкодили розп’яття Хреста

В Умані невідомі особи вкотре шкодили гіпсове розп’яття Ісуса Христа, яке розташоване на березі ставка. Про це повідомляє прес-служба поліції у Черкаській області.

Подію зареєстровано, відкрито кримінальне провадження за ознаками частини 3 статті 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Вандалам загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років.

На прикрий інцидент відреагував і міський голова Олександр Цебрій.

“Сьогодні в місті трапився ганебний факт – пошкодження гіпсового розп’яття Ісуса Христа, встановлене на дерев’яному хресті на березі ставка. І це коли православні християни відзначають велике свято – Хрещення Господнє!
Це неприпустима ганебна подія!
Звертаюсь до правоохоронних органів з вимогою розслідувати злочин, знайти винних і притягнути їх до відповідальності.” – написав мер міста на своїй сторінці у Фейсбук.

Даний релігійний символ було встановлено над ставком біля заводу “Мегомметр” ще на початку червня 2013 року.  Подію приурочили річниці хрещення Русі.

Під час святкування іудеського нового року саме в цьому ставку обрядове омивання і читання молитов здійснюють паломники-хасиди. Релігійна громада хасидів звернулася до міської влади із проханням перенести православний символ, але цього не сталося.

Того ж року стався перший акт вандалізму – гіпсову фігуру розписали.

Пізніше гіпсове розп’яття Ісуса Христа було пошкоджено наприкінці 2016 року.

Фото: facebook.com/maxym.shylo

Тоді ж правоохоронці встановили причетних осіб, які пошкодили гіпсове розп’яття Ісуса в місті Умань. Зловмисниками виявились троє осіб, двоє з яких, рідні брати, – громадяни держави Ізраїль.

У вересні 2018 року в період святкування Рош-ха-Шана хрест було знову пошкоджено: його підпалили і розписали глиною на івриті. Момент підпалу зафіксувала камера відеоспостереження.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: