75 років тому на знак помсти німецькі карателі розстріляли мирне село

Byadministrator

75 років тому на знак помсти німецькі карателі розстріляли мирне село

14 січня 1944 року фашистські загарбники спалили село Острівець Уманського району та розстріляли 142 мирних жителя. Так карателі мстилися за захоплений партизанами обоз. Пам’ять про жертв трагедії, яку в народі назвали «кривавою неділею Острівця», вшанували мітингом-реквіємом і поминальною панахидою безпосередньо на місці розстрілу. Тут односельцями посаджено парк, а на братській могилі споруджено обеліск Слави, збудовано меморіальний комплекс «Жінка з дитиною» як символ відродження Острівця, передає Уманська РДА.

У мітингу взяли участь керівники району та села, місцеві жителі та інші небайдужі. Після офіційної частини присутні поклали  квіти та вінки до Братської могили.

Як свідчать історичні джерела, у роки Другої світової війни фашистами було спалено та знищено понад 330 сіл в Україні. Одним із них стало село Острівець. Пройшли роки. Острівець відновився, відбудувався, піднявся з руїн. Зараз це мальовниче, чарівне село Уманщини. Та людям досі болять завдані війною рани. Дорогою ціною дісталася нам Перемога. І лише від нас залежить, чи залишиться вона у пам’яті наступних поколінь. Бо без пам’яті немає майбутнього.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: