Уманські судді з сумнівною репутацією висунули свої кандидатури до Антикорупційного суду

Byadministrator

Уманські судді з сумнівною репутацією висунули свої кандидатури до Антикорупційного суду

Громадська рада міжнародних експертів провела друге засідання щодо доброчесності кандидатів на посаду суддів Вищого антикорупційного суду. За його результатами міжнародні експерти рекомендують зупинити участь у конкурсі 12 кандидатів, двоє з яких – уманчани, передає Громадське.

Зокрема, сумнівним кандидатом вважають Кімстачова Олега Сергійовича, суддю Уманського міськрайонного суду Черкаської області. Громадські організації стверджують, що суддя здійснював серйозні процесуальні порушення за порушення автоматичної системи розподілу справ. Крім того, кандидат був депутатом Печенізької селищної ради Харківської області в 2006-2010 роках, про що зазначено в його досьє. Це, на думку громадськості, унеможливлює його участь в конкурсі.

А також до списку сумнівних включили Черниш Тетяну Олександрівну – це суддя у відставці з Умані. Під час конкурсу до Верховного Суду Тетяна Черниш отримала негативний висновок Громадської ради доброчесності. Зокрема, через спроби втручання в автоматизовану систему документообігу суду.

Загалом із 113 кандидатів на посаду у Вищому антикорупційнийому суді у діях та документах 55 з них виявлено щонайменше одну з ознак, що ставлять їх репутацію під сумнів.

У цьому списку опинився і Гончарук Василь Миколайович. Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області. Василь Гончарук імовірно приховує майно.

Він із 2015 року має право на користування автомобілем Toyota Camry 2013, що записаний на його сестру — Кернос Ольгу Миколаївну. Сестра працювала у Свинарській сільській раді, де батько кандидата є депутатом. Крім того у червні 2017 Кернос набула Крайслер 300S 2006 року.

Представники громадськості зазначили: «Якщо кандидат зможе публічно пояснити свої статки – претензії щодо нього будуть зняті».

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які займатимуться відбором суддів Вищого антикорупційного суду.

Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не проголосують за підтвердження доброчесності та професійності якогось кандидата, такого кандидата виключать із конкурсу.

Після цього кваліфкомісія суддів на власний розсуд обере переможців конкурсу із решти кандидатів. Для старту Вищого антикорупційного суду потрібно щонайменше 35 кандидатів, 10 із яких працюватимуть в Апеляційній палаті.

Новий суд повинен запрацювати вже навесні 2019. До нього перейдуть усі справи НАБУ та САП, навіть ті, що вже слухаються в судах.

На антикорупційний суд покладаються великі надії громадськості, адже він повинен поставити крапку в багатьох гучних розслідуваннях, які досі завершувалися лиш саботуванням у старих судах.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: