Чому в Умані так дешево приймали оптом вишні?

Byadministrator

Чому в Умані так дешево приймали оптом вишні?

Сезон оптової реалізації овочів, фруктів та ягід від населення розпочато: уманчани активно продовжують звозити до центрального базару вишні.

Не зважаючи на те, що ягоди вишень досить добре відомі українцям і в країні до цього часу склалася певна культура споживання, оптова ціна прийому вишень від населення залишала бажати кращого: на початку періоду реалізації продукції уманські “оптовики” скуповували ягоди по 3 грн/кг, в розпал сезону – по 2 грн/кг, і на сьогоднішній день оптова ціна на вишні зросла на одну гривню, тобто знову складає 3 грн/кг.

Таку цінову політику заготівельники пояснили тим, що нібито українська вишня більше не користується попитом на зовнішньому ринку. З їх слів, білоруські селекціонери вивели міжвидовий гібрид “вишні і черешні”, який відрізняється великими розмірами плодів, тому швидко став популярним серед фермерів, і саме ця ягода нині затребувана на зовнішньому ринку, а от звичайна українська вишня з кислинкою нікого не цікавить.

Хоча за підрахунками експертів вишня відноситься до топ-10 нішевих культур для експорту. Більше того, фахівці стверджують про нестачу сировини на ринку, що мало би призвести до зрівнювання ціни на вишню в сезон закупівель з цінами на свіжому ринку. При цьому про особливості сорту-розміру плодів не йдеться.

В свою чергу, уманські заготівельники стверджують, що такий же перепад ціни вже за тиждень-другий чекає і на оптову закупівлю від населення часнику.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: