За мотивами історій від уманського казкаря Лірника Сашка незабаром вийде два фільми

Byadministrator

За мотивами історій від уманського казкаря Лірника Сашка незабаром вийде два фільми

На весну цього року планується прем’єра української стрічки “Чорний козак”, а в кінці року світ побачить картина “Пекельна хоругва”. За основу обох фільмів взято казки уманчанина Олександра Власюка, більш відомого як Лірник Сашко.

Автор ідеї та сценарію Сашко Лірник

Як передає Gazeta.ua, сценарій до фільму “Чорний козак” казкар написав 9 років тому. В його основі — авторська казка “Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття”. Події відбуваються в ХVII ст. у селі Сабадаш під Жашковом. Козацька вдова Ганна помічає, що вночі хтось став допомагати по господарству. Підстерігши, вона бачить козака, вбраного в чорне. Закохується в нього, але дізнається, що він проклятий сотником, бо заснув на чатах. Тепер лише вночі може вийти зі спільної могили, щоб допомогти людям. Якщо запізниться до сходу сонця — залишиться там назавжди.

“Фільм знімали 9 років з перервами — коли мали час. Кілька разів мінялася концепція. Зняли матеріалу на 7-8 серій, але багато вийшло браку і довелося викидати. Наприкінці січня цього року закінчили озвучку. Прем’єру плануємо на весну, можливо, зробимо її у березні”, – каже Сашко Лірник.

Режисером стрічки став директор державного заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк. Головну роль зірав капітан сучасного козацького корабля-чайки “Спас” з Черкащини Василь Середенко. Татар зіграли активісти історичного клубу “Росичі”. У ролі мурзи — американка Наомі Умань, яка переїхала жити в Україну. Ганну зіграла київська артистка Марина Юрчак. Одну з ролей виконав і Сашко Лірник.

Кошти на реалізацію проекту шукали власними силами.

“Пекельну хоругву” знімали за мотивами твору «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід».

Цього разу з коштами пощастило більше, адже фінансову підтримку фільму 100% забезпечує Держкіно, а це становить 32 млн грн.

Химерна казка наповнена українським народним гумором та козацькою героїкою, фантастичними героями та несподіваними персонажами і закорінена в український фольклор та народну міфологію й вірування. Козацький рід існує на світі доти, доки в ньому народжуються козаки-лицарі, які захищають свою землю від ворогів-нападників. А козакам, які поклали свої голови в бою, прощаються всі гріхи. Розлючений цим Чорт укладає парі зі Святим Петром, який зможе полонити і утримати до Різдва найкращого і найхоробрішого козака Семена. Так, Чорт отримає можливість знищити весь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

Картина призначена для сімейного перегляду. Завершення виробництва заплановане на кінець 2018 року.
Наразі здійснюється підготовка до весняного блоку зйомок.

 
(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: